logo hodowli


HISTORIA HODOWLI BROWN SUGAR*PL

Moja przygoda z hodowlą kotów zaczęła się 8 lat temu. Pierwszą kotką była perska seal-pointka UMEDA Juki*PL. zakupiona w Warszawie. Miała bardzo miły charakter, niestety dała mi tylko jeden miot kociąt. Przy drugim miocie miała cięcie cesarskie, po którym nigdy już nie mogła mieć potomstwa.
Po 2 latach bezskutecznych prób nabyłam nowa kotkę egzotyczną blue point PEPSI Panda*PL oraz kocurka egzotycznego chocolate point NORBI Juki*PL. Kotka bardzo ładnie wypadała na wystawach, zdobyła tytuł Championa, ale niestety długo nie mogłam uzyskać od niej potomstwa. Pierwszy miot, w ilości 1 kotka egzotyczna, urodziła w wieku 3 lat. Od tej pory rodzi regularnie 1-2 kocięta, najczęściej kocury.
Ponieważ mój kocur miał w młodości złamaną szyjkę kości udowej, którą rozpoznano dopiero w Klinice Weterynaryjnej, nabyłam następną kotkę egzotyczną chocolate point TI-LOVE JAMREN*PL. O ile kupno pierwszego egzotyka było przypadkiem (w tym miocie nie urodziły się persy),o tyle kupno następnego - świadomym wyborem, ponieważ charakter egzotyka jest nie do przecenienia. Po 5 latach od założenia hodowli doczekałam się wreszcie miotu 5 kociąt z czekoladowymi oznakami po kotce TI-LOVE i kocurze NORBI. Para ta za jakiś czas dała mi następny czekoladowy miot i nieoczekiwanie w trzecim miocie pojawił się mój pierwszy lilak - kocur egzotyczny The Lilac Dream Brown Sugar. Od początku hodowli, bowiem moim marzeniem było wyhodowanie kota liliowego.
Wcześniej urodziły się lilaki w hodowli JUKI*PL po importowanym kocurze Qudpies Quick Boy, po którym później nabyłam kotkę perska z liliowymi oznakami. Osiem lat wstecz colorpointy były rzadkością, a liliowych kotów nie było wcale.
Chcąc wyhodować jednobarwne czekolady i lila (również dymne) pokryłam kotkę czekoladowa egzotyczkę czarnym dymnym kocurem, który jak się okazało niesie gen point po dziadku. Z krycia tego ku mojemu zdumieniu urodziły się 4 colorpointy i jedna kotka czarna dymna CPC WENDY Brown Sugar*PL, która została w hodowli. Niestety WENDY nie niesie rozjaśnienia i daje wyłącznie ciemne kolory. Później liliowe dzieci zaczęła mi rodzic Madelaine(córka Pepsi) i Dalila.
Obecnie mam w hodowli kocura perskiego liliowego tabby, który mam nadzieje będzie mi w przyszłości dawał liliowe kocięta (mam nadzieje, że jest on CPC, nie chciałabym mieć samych jednobarwnych kociąt, ale tego się dowiem dopiero jak urodzą się po nim kocięta).W celu uzyskania liliowych i czekoladowych kotów pręgowanych, dymnych i srebrzystych planuje zostawić kotkę egzotyczną srebrzystą szylkretkę (niesie gen czekoladowy, być może lila).W hodowli zostanie również kotka egzotyczna liliowa szylkretka CPC po moim kocurze, po której mogą się urodzić szylkretowe kotki solid oraz point. Jest szansa, że w przyszłym roku doczekam się kociąt w ciekawych kolorach.
Zapraszam do obejrzenia strony swojej hodowli i zapoznania się z moimi kotami.

Izabela Bajor-Surówka


Strony kotów perskich i egzotycznych Ranking Kocich Stron SEHANA*PL Toplista kocich stron
Zwierzeca Toplista Vote for me in The Best On The Web For Cat Breeders KOCI TOP Najlepsze Strony o Kotach
Najlepsze www o kotach

Copyright 2004 by SehanaŠ All rights reserved.